
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Current | 40 mA |
| Type | XO (Standard) |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Supply Current | 10 µA |
Stock: 1927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90708
Ext.Price$0.90708
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90708 | $0.90708 |
| 10 | $0.74464 | $7.44640 |
| 25 | $0.72865 | $18.21625 |
| 50 | $0.71301 | $35.65050 |
| 100 | $0.68822 | $68.82200 |
| 300 | $0.64724 | $194.17200 |
| 500 | $0.60871 | $304.35500 |
| 1000 | $0.56767 | $567.67000 |
| 3000 | $0.54186 | $1625.58000 |
| 5000 | $0.51723 | $2586.15000 |
